• OGŁOSZENIE

• W związku z zawieszeniem zajęć i zgodnie z Rozporz. MEN oraz Zarządzeniem Dyrektora SP w Podebłociu w powyższej sprawie proszę o zapoznanie się z komunikatami znajdującymi się na stronie głównej Ministerstwa oraz o obowiązkowe i odpowiedzialne zastosowanie się do wytycznych:

​​​​​​​Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć - komunikat MEN

• APEL DO RODZICÓW / OPIEKUNÓW PRAWNYCH

• APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r. W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych).  Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

 dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),

 zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,

 przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,

 stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,

 śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

PSSE GARWOLIN

• OGŁOSZENIE !!!

• Od dnia 16 marca do dnia 25 marca 2020r. SZKOŁA ZAMKNIĘTA.                Boisko szkolne oraz plac zabaw NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.

• List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów przed zbliżającymi się feriami zimowymi

• Uczniowie szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego

Drodzy Uczniowie,

przed nami ferie zimowe – czas relaksu i odpoczynku po pierwszym półroczu wytężonej pracy.Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Wypoczywając, cieszcie się swobodą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi, realizujcie swoje plany i rozwijajcie zainteresowania.Udane ferie to przede wszystkim bezpiecznie spędzony wolny czas, dlatego przypominam, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu jak i podczas zorganizowanego wypoczynku. Bądźcie ostrożni na drodze oraz podczas zabaw i uprawniania sportów zimowych.Wróćcie do swoich szkół z uśmiechem na twarzy, wypoczęci, zdrowi i pełni nowej energii.

Serdecznie Was pozdrawiam

Mazowiecki Kurator Oświaty

Aurelia Michałowska

• List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów uczestników zimowego wypoczynku

• Rodzice, opiekunowie dzieci
          z województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

wkrótce w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe. Dla tych z Państwa, którzy wybiorą dla swoich dzieci zorganizowaną formę wypoczynku dzieci i młodzieży przypominam o obowiązkach spoczywających na organizatorach zimowisk.
          Każda forma wypoczynku trwającego dłużej niż dwa dni w kraju lub za granicą w okresie ferii zimowych, podlega zgłoszeniu kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na siedzibę, miejsce zamieszkania organizatora wypoczynku. Przepisom nie podlega wypoczynek organizowany dla dzieci własnych lub dzieci znajomych przez rodzinę lub osoby znane rodzicom osobiście. Wypoczynek zorganizowany może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcam Państwa do weryfikacji wybranej oferty zorganizowanego wypoczynku dla dzieci w elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej:https://wypoczynek.men.gov.pl.
          Wybierając obóz czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty a także program pracy wychowawczej z dziećmi, kwalifikacje zatrudnionych wychowawców oraz sposób zapewnienia opieki medycznej uczestnikom wypoczynku czy warunki sanitarno-higieniczne obiektu. Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z umową zawieraną z organizatorem, do którego obowiązków należy zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wypoczynku.
          Przypominam także, że dokument potwierdzający umieszczenie wypoczynku w bazie możecie Państwo uzyskać tylko i wyłącznie od organizatora wyjazdu czy półkolonii.
          Wspólnie zadbajmy o zapewnienie dzieciom bezpiecznych, radosnych ferii zimowych na półkoloniach i obozach oraz wypoczywających w miejscach swojego zamieszkania.

Mazowiecki Kurator Oświaty

Aurelia Michałowska