• ŚWIĘTUJEMY 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

• Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
        05 – 09 listopada 2018r.

1. Uczniowie oraz pracownicy szkoły w w/w dniach noszą biało – czerwone kotyliony.

2. Uczniowie oraz pracownicy szkoły codziennie od 5 do 8 listopada  o godz. 10.35 śpiewają pieśni patriotyczne.

3. Na korytarzach oraz w klasach pojawiły się gazetki o w/w tematyce.

4. W poniedziałek 5 listopada 2018r. o godz. 11.00 odbył się pokaz historyczny pt.: ”Droga do wolności” zorganizowany dla naszej szkoły przez grupę artystyczną Explanation z Czemiernik.

5. Piątek 9 listopada 2018r. jest dniem świętowania obchodów niepodległości Polski wg poniższego programu:

#RekordDlaNiepodległej

• Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości .
        • Prezentacja „Historia hymnu polskiego”.
        • Godz. 11.11 – odśpiewanie hymnu narodowego. Szkoła włącza się w akcję „Rekord dla Niepodległej” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
        • Śpiewanie pieśni patriotycznych.
        • Recytacja poezji patriotycznej i prezentacja własnych wierszy  o tematyce patriotycznej.
        • Kl. I i II szkoły podstawowej zaśpiewa piosenki dotyczące odzyskania niepodległości.
        • Godz. 13.00 – „Marsz dla Niepodległej” drogami naszej miejscowości,                  w którym będą uczestniczyć uczniowie i pracownicy SP w Podebłociu oraz wszyscy chętni mieszkańcy wsi.
      • #RekordDlaNiepodległej

• 11.11 – odśpiewanie hymnu narodowego

• Obchody święta 100 -lecia Niepodległości

• KOTYLIONY

Nosimy kotyliony

• ”Droga do wolności”

•

5 listopada 2018r. z okazji świętowania 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się pokaz historyczny pt."Droga do wolności" w wykonaniu grupy artystycznej Explanation z Czemiernik.

• Gazetki na Niepodległość

• Śpiewamy dla Niepodległej

• Śpiewamy pieśni patriotyczne.