•        "Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole"

(Jan Amos Komeński)

"Ludzie przestają myśleć gdy przestają czytać"

(Denis Diderot)

• Godziny pracy  biblioteki szkolnej rok szkolny 2023/2024.

8 00 – 9 30

10 30 – 12 30

8 00 – 9 30

10 30 – 14 00

8 00 – 9 30

10 30 – 11 40

13 20 – 14 00

8 00  – 9 30

10 30  – 14 10

9 00 – 12 00

• Znani poeci o czytaniu

• Kornel Makuszyński
          • "Gdy dziecku dajesz ksążkę, zbroisz jego serce, A duszy, jak ptakowi,świetne przypinasz skrzydła."

• Ignacy Krasicki
          • "Czytanie ksiąg pokarmem jest duszy. Pożytek z czytania i znaczny będzie, gdy czytelnik [...] skoro księgę do rąk wźmie, stawi się kolejno w postaci słuchacza, ucznia i sędziego.Jako słuchacz powinien dokładac pilności, żeby dobrze pojął i zrozumiał to, co czyta;jako uczeń trzeba aby starał się korzystac ztego, co w książce znalazł; jako sędzia na to ma miec bacznośc, aby nie szedł ślepo za zdaniem autora, ale wprzód roztrząsnął uważnie, czego się trzymac,co odrzucic należy."

• Zofia Nałkowska
          • "Każdy czytelnik wyznacza książce inne miejsce na skali estetycznej wartości, inną jej rolę przypisuje w biegu myśli zbiorowej i na innej umieszcza głęboki zasięg jej moralnego wpływu. Wiele arcydzieł literatury czym innym jest dla nas w młodości, czym innym, gdy powraca w puźniejszych okresach życia."

• Jarosław Iwaszkiewicz
          • "Kocham książkę nie dlatego,że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę."