• Krok w przyszłość...

• 20 września 2022
        • Drukarka 3D

DRUKARKA 3D

W naszej szkle wykorzystujemy drukarkę 3D. Zwiększa ona zainteresowanie nauką poprzez zrozumienie trójwymiarowej przestrzeni.

Drukarka.mp4

• 3 października 2022
        • DŁUGOPIS 3D

Długopis 3D daje uczniom i nauczycielom nowe możliwości prowadzenia i uczestniczenia w zajęciach lekcyjnch.

Dlugopis_3D.mp4

• 4 listopada 2022
        • KLOCKI LEGO

Wprowadzenie klocków LEGO do edukacji daje nauczycielowi możliwość zainteresowania uczniów tematem zajęć. Ważne staje się to, że współcześnie pomoc dydaktyczna w postaci klocków LEGO może być wykorzystywana na różnych etapach kształcenia oraz podczas wielu przedmiotów. Wykorzystując najróżniejsze zestawy klocków LEGO podczas zabawy, można zaobserwować, jak uczniowie angażują wszystkie zmysły.

VID_20221104_110210.mp4

VID_20221104_111019_Trim_Trim.mp4

VID_20221104_110724_Trim(1).mp4

• 13 grudnia 2022
        • PHOTON

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Wspiera  w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów.

Photon-filmik1.mp4

Photon-filmik2.mp4

• 23 stycznia 2023
        • MIKROSKOP

Już podczas nauki w szkole poznajemy jak zbudowany jest otaczający nas świat. Umożliwia to między innymi mikroskop szkolny, który pozwala przyjrzeć się bliżej nawet niewidocznym gołym okiem organizmom. Mikroskop optyczny to jedno z najważniejszych narzędzi do nauki, ponieważ pozwala prowadzić uczniom samodzielne obserwacje. Uczyć się nie tylko poprzez teorię, ale też praktykę.

Mikroskop_1.mp4

Mikroskop_2.mp4

• 3 lutego 2023
        • APARAT

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu aparat fotograficzny był sprzętem, który posiadali tylko nieliczni, głównie zawodowcy. W dodatku jego obsługa wymagała pewnej wiedzy i umiejętności. Dziś dostęp do aparatów fotograficznych jest nieograniczony. Rozwijająca się technologia sprawiła, że zdjęcie możemy zobaczyć na wyświetlaczu aparatu chwilę po jego wykonaniu.

• 23 marca 2023
        • KAMERA CYFROWA

Kamery cyfrowe to urządzenia rejestrujące oraz zapisujące obraz i dźwięk w postaci cyfrowej. Są idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z filmem lub chcą nagrywać ważne uroczystości szkolne. Urządzenia są proste i intuicyjne w obsłudze, nie potrzeba do nich specjalistycznej wiedzy, czy umiejętności.

• 17 kwietnia 2023
        • KLOCKI KONSTRUKCYJNE

Klocki konstrukcyjne to klocki stworzone do twórczej zabawy. Dają możliwość do zapoznania się z elementami mechaniki czy techniki, jednocześnie kształtują myślenie przestrzenne i kreowanie budowli wg własnych pomysłów.

Klocki_konstrukcyjne.mp4

• 18 maja 2023
        • ZESTAW LUTOWNICZY

Uczniowie szkoły podstawowej mogą zapoznać się z zasadami pracy ze stacją lutowniczą. Poznają jak powinno wyglądać połączenie lutowane oraz właściwy montaż elementów.

Lutownica_1.mp4

Lutownica_2.mp4